Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


В Україні посилили боротьбу з піратством у сфері медіа

15 квітня, 2025 р.

    Верховна Рада ухвалила закон про захист авторських прав у сфері медіа-сервісів. Закон передбачає блокування піратських сайтів.
    
    Коментар адвоката Ігоря Каленського: закон дуже важливий для захисту інтелектуальної власності, але його ефективність залежатиме від дій правоохоронців та технічної готовності провайдерів.
    Прийняття Закону України, спрямованого на боротьбу з піратством у сфері медіа-контенту — це дуже важливий та своєчасний крок.
    
    Інтернет-піратство — давно глобальна проблема, яка завдає величезних збитків власникам авторських прав, медіа-компаніям, кіновиробникам, музичній індустрії. Водночас Україна довгі роки мала "репутацію" країни з дуже ліберальним ставленням до порушення авторських прав у цифровому середовищі.
    
    Новий закон встановлює низку важливих механізмів:
    
    посилення відповідальності за розміщення піратського контенту;
    
    чіткі правила для інтернет-провайдерів щодо блокування ресурсів-порушників;
    
    можливість оперативного видалення нелегального контенту;
    
    захист прав ліцензійних платформ.
    
    Але будь-який закон ефективний лише тоді, коли є реальні механізми його реалізації. Основні ризики, які я бачу на практиці — це слабка технічна оснащеність наших правоохоронних органів, недостатній досвід боротьби із кіберзлочинами та саботаж на рівні деяких інтернет-провайдерів, які не зацікавлені втручатись у контент своїх користувачів.
    
    Ще одне важливе питання — баланс між боротьбою з піратством і свободою Інтернету. Дуже легко, прикриваючись боротьбою з піратством, почати блокувати незручні ресурси або незалежні медіа. Тут важливо дотримуватись європейських стандартів прозорості та підзвітності.
    
    Зверну увагу, що у багатьох країнах Європи та США існують подібні механізми захисту прав інтелектуальної власності, але працюють вони у рамках чітко прописаних процедур, з контролем з боку судових органів.
    
    Для України це — виклик, але й можливість покращити власний імідж у сфері захисту прав інтелектуальної власності, що вкрай важливо для залучення інвесторів та розвитку культурних індустрій.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю